Svetska liga: Nova pobeda Srbije
Saturday, 03 November 2012
Srbija je zabeležila i drugu pobedu u Svetskoj ligi. Savladana je Španija sa 12:10 pred pred punim tribinama Tašmajdana.

Utakmica je imala sličan tok kao i  meč u Hamburgu protiv Nemačke. Srbija je igrala odlično gotovo tri četvrtine. Odlična odbrana, raspoložen napad učinili su da se kod vodjstva 9:4 bodovi već upišu našem timu.

Medjutim umor i pad kocentracije u odbrani, nekoliko propuštenih igrača više omogućili su odmornijem španskom timu da zapreti i da serijom od četiri gola na samo tri minuta pre kraja dodju na korak od preokreta. Na sreću Savićevi igrači su smogli snage da sačuvaju trijumf , poslednjii gol delo je večeras najefikasnijeg i najboljeg pojedinca u našoj ekipi Slobodana Nikića.

V.d. selektora Dejan Savić je istakao:

-  Pad koncentracije u finišu. Propustili smo prilike sa igračem više. Oni su zaigrali presing, neke kontre rešili uspešno. U odlučujućim trenucima je presudio individualni kvalitet.Na kraju je bilo i malo umora. Zadovoljan sam ovim ciklusom, dve pobede, atmosfera, sve je bilo kako treba.

Srbija – Španija 10:8 (3:1, 3:2, 3:3, 1:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca 1700. Sudije: Krapivin (Rusija), Kuretas (Grčka). Igrač više: Srbija 14 (7), Španija 12 (4).Peterci: Španija 1 (1).

SRBIJA: B.Mitrović, Mandić 1, Gocić 1, Udovičić 1, Ćuk, Ubović 1, Nikić 3, Aleksić, Rađen, Filipović 1, Prlainović 2, S.Mitrović, G.Pijetlović. V.D.selektor: Savić.

ŠPANIJA: Agilar, Garsija, Guterez, Širanji, Baroso, Mingel 2, Esteljer, Espanjol 2, Vales 1, Perone 2, Malarah 1, De Lera, Lopez.Selektor:Agilar.