Omladinsko prvenstvo Evrope
Sunday, 28 September 2008

Delegacija našeg kluba u sastavu Petar Đukić i Bojan Ivanović boravila je od 12.09. do 15.09.2008. god. na završnici prvenstva Evrope za omladince u Istanbulu. Naš vođa puta i domaćin bio je istaknuti vaterpolo stručnjak Nebojša Obradović, koji je tri godine radio u Turskoj. Na ovom putu ostvarili smo veliki broj kontakata sa turskim klubovima i ekipama učesnicama turnira. Završnica prvenstva obilovala je velikim brojem intersantnih utakmica, a jedna od njih je i utakmica između reprezentacija Srbije i Crne Gore, koju su naši reprezentativci izgubili sa 7:6, golom koji je reprezentacija Crne Gore postigla iz igrača više u poslednjem minutu utakmice. Posebno je bila interesantna finalna utakmica između reprezentacija Crne Gore i Španije u kojoj su Crnogorci imali prednost od 8:2 koja se u poslednjoj četvrtini istopila na jedan gol razlike tako da je golom u poslednjoj minuti meča, rezultatom 9:7, reprezentacija Crne Gore obezbedila šampionsku titulu.

Našoj reprezentaciji i delegaciji čestitamo na borbenosti i osvajanju bronzane medalje.