Vaterpolo panorama: Srbiji zlato na EI
Sunday, 21 June 2015

Image

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Prvim evropskim igrama, koje su u toku u Bakuu.

Na turniru su učestvovali 17-godišnjaci (1998. i mlađi), a Srbija je u napetoj utakmici u finalu pobedila Španiju 8:7 (2:3, 1:1, 4:2, 1:1). Tokom prve tri četvrtine Španija je vodila, Srbija stizala prednost i prvi put povela u 24. minutu (7:6). Imao je naš tim i 8:6, a u završnici Španci su ublažili poraz.

Rezultati srpske reprezentacije na EI - grupa (2. mesto):Srbija - Slovačka 14:5, Srbija - Španija 9:10, Srbija - Malta 18:3. Osmina finala: Srbija - Rumunija 8:2. Četvrtfinale: Srbija - Italija 8:7. Polufinale: Srbija - Grčka 13:12, petercima (7:7), finale: Srbija - Španija 8:7.

Za Srbiju su igrali - golmani: Stefan Todorovski , Matija Vlahović, igrači u polju: Petar Velkić, Djordje Vučinić,Nikola Lukić,Marko Janković, Petar Kasum, Jasmin Kolašinac,  Marko Tubić, Dragoljub Rogač,Vladan Mitrović,Kristijan Šulc i Uroš Vuković
Selektor reprezentacije je Zoran Milenković, a u radu su mu pomagali:Vladimir Cukić, Mladen Opačić (pomoćni treneri), Vladimir Mijanović (trener golmana),Dušan Drmanac (fizioterapeut).

Na Igrama u Bakuu učestvovala je i srpska ženska reprezentacija (takođe 1998. i mlađe) i osvojila deveto mesto u konkurenciji 12 ekipa.